Bizi arayabilirsiniz  +(90) 212 236 47 12

Anasayfa » Sık Sorulan Sorular » Erkeklerde Lazer Epilasyon Kullanımı

Erkeklerde Lazer Epilasyon Kullanımı

Vücut bölgelerine yapılan her lazer epilasyon seansı sonucu ortalama %20 kadar kalıcı seyrelme elde edilmektedir. Bu durum doğal ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Örneğin; sırt kıllarınızdan tamamen kurtulmayı, fakat göğüs kıllarınıza sadece 1-2 lazer epilasyon seansı uygulatarak yoğunluğunu azaltmayı tercih edebilirsiniz. Son yıllarda ortaya çıkan “metroseksüel erkek” kavramıyla birlikte çeşitli uygulamalar için estetik merkezlerine giden erkeklerin sayında büyük artış olduğu gözleniyor. Erkek estetiğinde en fazla ilgi gören konuların başında ise istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri geliyor. Özellikle elmacık kemiği, kaş arası, ense, boyun, ellerdeki tüyler ve batıklar, omuz, sırt ve göğüs bölgelerindeki kıllardan şikayetçi olan erkekler, lazer epilasyon yöntemiyle istenmeyen tüyler ve batıkların tedavisine büyük ilgi gösteriyorlar.
 Lazer epilasyon yöntemi ile ortalama 5-6 seans gibi bir süreçte kıl kökleri tamamıyla tahrip edilerek tamamen tüy olmayan bir görünüm elde edilebileceği gibi, uygulama 2-3 seans yapıldıktan sonra bırakılarak kılların seyreltilmesi ve daha zayıf hale getirilmesi mümkün.
 Lazer epilasyon uygulaması yönünden bakıldığında erkek ve kadın hastalar arasında hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek hastaların, kıl köklerinin kalın olması nedeniyle lazer epilasyonda başarı konusunda daha avantajlı olduğu söylenebilir. Kalın kıl kökleri, lazer ışınının enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna bağlı olarak erkek hastaların tedaviye daha hızlı cevap verdiği söylenebilir

Yorumlara kapalı.