Bizi arayabilirsiniz  +(90) 212 236 47 12

Anasayfa » Genel » Kaç Yaşından İtibaren Lazer Epilasyon Uygundur?

Kaç Yaşından İtibaren Lazer Epilasyon Uygundur?

Mükemmel sonuçlar beyaz tenli ve koyu renkte kıla sahip kişilerde alınmaktadır. Ancak cildin ve kılın rengine bağlı olarak gerekli doz ve süre ayarlamaları yapılarak aynı sonuçlar elde edilmektedir. Yine de renksiz kıla ve siyah tenli kişilere lazer epilasyon uygulanmamaktadır. Lazer epilasyon 12 yaşından itibaren koyu renkte kıla sahip herkese uygulanabilir.
Lazer epilasyona kaç yaşında başlanabilir ?
 Lazer epilasyon uygulamasında herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.Ancak tedavinin etkinliği açısından renksiz tüylerin daha koyulaşması gerekmektedir. Tüylerin kıla dönüştüğü terminal faza ulaşmış kıllara epilasyon yapılması daha uygun olur. Bundan dolayı kız çocuklarında adet döneminden 1-2 yıl sonra lazer epilasyon işlemine başlanması uygundur.
 Erkekler için, önce erkeğin kıllarının, tüylerinin, sakallarının oluşumu ve netleşmesi gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir yerindeki tüylerden rahatsız olan bir erkek lazer epilasyonu tercih etmelidir. İster kız olsun ister erkek özellikle ergenlik öncesi yapılan lazer epilasyon uygulamalarının sonuçları yüz güldürücü değildir. Ergenliğin başlaması ile hormonların tam olarak düzene girmesi arasında birkaç senelik bir süre gereklidir.

Yorumlara kapalı.