Bizi arayabilirsiniz  +(90) 212 236 47 12

Anasayfa » Genel » Lazer Epilasyon Süreci

Lazer Epilasyon Süreci

Uzman, ilk görüşmede hiçbir uygulama yapılmadan önce kılları ve bölgeyi görmelidir. Eğer Alexandrite Lazer kullanılacaksa, lazer epilasyon yapılacak bölgelerin güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olması önemlidir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgelerdeki kıllara son 20 gün içinde kökten alma işlemi (ağda, cımbız, epilatör) yapılmamış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulamasından 3 gün önce işlem yapılacak bölgenin evde uygun şekilde jilet ile tıraş edilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalıdır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit gibi) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması öncesi cilt üzerinde makyaj, krem gibi uygulamaların temizlenmiş olması gerekmekte, düzenli kullanılan ilaçların mutlaka seanstan önce bildirilmesi gerekmektedir.

Lazer Epilasyon uygulamadığımız kişiler:

  • Hamileliğin ilk 3 ayında olan kişiler
  • Aktif Roaccutane kullananlar ve yakın dönemde kullanmış olan kişiler
  • Sedef veya deri rengini koyulaştıran hastalığı olan kişiler

Lazer Epilasyon Süresinde Tıraş Yöntemi
Lazer epilasyon uygulamasına başlayan kişilerin işlemden bir kaç hafta öncesi ağda benzeri, kılları kök kısmından uzaklaştıran yöntemlerden kaçınmaları, bunun yerine tıraşlamaları öneriliyor. Bunun sebebi lazer ışınlarının etkili bir şekilde kılın kök kısmının kıl üretemez hale getirebilmesi için büyüme evresinde kıl mevcudiyetine ihtiyaç olmasıdır. Ayrıca lazer epilasyon seansları devam ettiği sürece kılların ağda benzeri yöntemler yerine tıraşla alınması gerekir.
Lazer Epilasyon Sonrası
Lazer epilasyon seansından sonra hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi oluşur. Lazer epilasyonı sonrası oluşan bu reaksiyon genellikle 1-2 saat içinde azalarak yok olur. Bu bölgesel reaksiyon için nemlendirici kremler çoğunlukla yeterli olur. Lazer epilasyon uygulaması yapılan bölgenin 1 hafta boyunca güneş ışığına maruz kalmamasını ya da güneş banyosu yapılmamasına, solaryuma girilmemesine dikkat edilmelidir. Zorunlu olarak güneşe maruz kalınırsa (özellikle yüz bölgesi için) yüksek koruma (SPF 30) faktörlü kremler kullanılmalıdır. Seans aralarında güneşlenerek yada solaryum ile bronzlaşmış olmak bir sonraki seans zamanı geldiğinde ten renginiz normal tonuna yaklaşmamış ise uygulama yapılamamasına neden olacaktır. Seansınız ten renginiz normale yaklaşana denk ertelenecektir.
Lazer epilasyondan hemen sonra ılık duş alınabilir. Bir hafta kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapılmamalıdır. Bazı kişilerde işlem sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşursa da tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçecektir. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ila 10 gün içinde hafifçe uzayarak dökülmeye başlar veya el ile tutularak çekildiğinde kolayca çıkar.Seans aralıkları (yaklaşık olarak) yüz bölgesi için 4 hafta, vücut bölgeleri için 8 haftadır. Kol, bacak, sırt, göğüs, genital bölge gibi büyük bölgeler için her seanstan sonraki 10 gün içinde ücretsiz kontrol seansı hakkınız mevcuttur. Küçük bölgelerde ise kontrol seansı uygulamaya gerek yoktur.

Yorumlara kapalı.